-->

ÖĞRENCİLERİMİZE ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ.

20 Ekim 2016

AİBÜ Seben İzzet Baysal MYO' na 2016-2017 eğitim-öğretim akademik yılında kayıt yaptıran 125 yeni öğrenci için oryantasyon eğitim programı gerçekleştirildi. Yeni eğitim öğretim yılında AİBÜ Seben İzzet Baysal MYO 'nu tercih ederek bu yıl okula katılan heyecanlı ve geleceğe umutla bakan öğrencilerimize, okul ve okul kuralları, ilçe ve eğitim hakkında bilgiler verildi.

 

Program, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Macit Demirer, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fazilet NOHUT, Yüksekokul Sekreteri Nilgün ALACA, okulumuz diğer öğretim elemanları ve birinci sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Macit Demirer yeni akademik yıl için öğrencilerimize yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Özellikle ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde öğrencilerden birlik ve beraberlik duygusu içinde, milletine, ailelerine, kendilerine ve hocalarına yararlı bireyler olabilmeleri için her zamankinden daha çok çalışmaları gerektiğini vurguladı.

 

Oryantasyon eğitimini gerçekleştiren Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Fazilet NOHUT, öğrencilerin yeni bir ortamda ve yeni bir yerleşim yerinde buradaki şartlara uyum sürecini kolaylaştırmak ve üniversitemizin yapısı ve olanakları hakkında bilgi sahibi olarak üniversite hayatına adaptasyon sürecine yardımcı olmak amacı ile yapılan öğrenci oryantasyon eğitim programının önemine değindi. Meslek Yüksekokulu'muzun yeni dönem öğrencileri milli, manevi ve ahlaki değerlerin öncelik olarak vurgulandığı bu oryantasyon eğitimi vesilesiyle yüksekokulumuzdaki eğitim öğretim sınav yönetmeliği, disiplin yönetmeliği ve sınav sistemi ve akademik danışmanlık gibi konularda bilgi sahibi oldular.

DUYURULAR

Top