-->

Yüksekokulumuzun Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

01 Haziran 2016

Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu 2015-2016 mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi. Okulumuz konferans salonunda düzenlenen törende İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü’nden 35 öğrencimiz mezun oldu.

Törene katılım sağlayan açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Macit DEMİRER konuşmasında; Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu ilk eğitimine 2013-2014 eğitim öğretim döneminde Bolu Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak başladığını belirtmiştir. Yüksekokulumuzun, 2015-2016 eğitim öğretim dönemiyle birlikte Bolu Meslek Yüksekokulundan ayrıldığını, müstakil bir okul olduğunu ifade etmiştir. Bu süreçte emeği geçen başta İzzet Baysal Vakfı, Üniversitemiz rektörlüğü ve Seben Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür bir borç bildiğini söylemiştir. Okulumuzun her geçen gün daha da ileriye gitttiğini. İlk açıldığında sadece bir program var iken, şu anda dört programa ulaşmış durumda olduğumuzu, Bolu Meslek Yüksekokulunda bulunan bahçe tarımı programı okulumuz bünyesine katıldığını, ayrıca Sosyal Hizmetler ve Sosyal Güvenlik programları da açıldığını ifade etmiştir. Mezun olan öğrencilerin gelecek dönemlerde başarılı birey olarak vatanına, milletine, devletine ve ailesine hayırlı insanlar olması dileklerini sunmuştur.

Mezuniyet törenine katılım gösteren Seben Belediye Başkanı Süleyman ÖZBAĞ ve İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa YAMAN' da konuşma yapmıştır. Kendilerinin yüksekokulun kuruluş aşamasındaki neler yaşadıklarını, bugün tahmin edemeyecekleri noktada ilerleme sağladığını gördüklerini ve bu durumdan memnun olduklarını ifade etmişlerdir.

Mezuniyet töreni, mezuniyet belgelerinin verilmesi, yemek ikramı, kep atma ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

DUYURULAR

Top