SOSYAL SORUMLULUK VE DUYARLILIK KULÜBÜ- AHMET BAYSAL’I ZİYARETE İSTANBUL’A GİTTİ
-->

SOSYAL SORUMLULUK VE DUYARLILIK KULÜBÜ- AHMET BAYSAL’I ZİYARETE İSTANBUL’A GİTTİ

27 Nisan 2016

Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu gönüllü öğrencileri tarafından kurulan ve faaliyette olan “Sosyal Sorumluluk ve Duyarlılık Kulübü” resmi olarak kuruluş amacı doğrultusunda, bize her zaman örnek olduğu ve olacağı için ilk resmi ziyaretini, bize bu imkanları sağlayan ve desteğini esirgemeyen AHMET BABAMIZ’ a ve SOLMAZ ANNEMİZ’ e yapmak istedik. Sosyal Sorumluluk ve Duyarlılık Kulübü 4 ana misyondan oluşmaktadır. Yaşlılara Duyulan Sevgi;  Kimsesiz Çocuklara Duyulan Sevgi; Sokak Hayvanlarına Duyulan Sevgi ve Doğaya Duyulan Sevgi. Hepsinin ortak noktası “SEVGİ” dir. İzzet BAYSAL babamızın dediği gibi Sevmeye vakit ayır, sevme yaşamı tatlı kılan şeydir.

Bu misyon çerçevesinde 25.04.2016 tarihinde topluluk danışmanı Öğr. Gör. Tuğçe ÜNER ve topluluk başkanı Mehmet Fatih ASLAN tarafından Darüşşafaka Rezidans’a Ahmet BAYSAL’ı ziyaret organize edilmiştir. Ziyaretimize Yüksekokulumuz Sekreteri Nilgün ALACA ve Sosyal Güvenlik Programı öğretim görevlilerinden Muhammet Hüseyin KARAYUMAK da eşlik ederek destek vermişlerdir.

Öncellikle konferans salonunda Darüşşafaka Yakacık Rezidans Müdürü Sosyal Hizmet Uzmanı Sayın Zeynep ELLİDOKUZ tarafından cemiyet ve faaliyetleri hakkında bilgi alındıktan sonra Sayın Ahmet BAYSAL topluluğumuza teşekkür konuşması yapmıştır. Topluluk danışmanı, topluluğun misyonu, Seben’deki faaliyetleri, projeleri ve sponsorları hakkında bilgi verdikten sonra Sayın Ahmet BAYSAL, Sayın Solmaz BAYSAL ve Sayın Mebrure BAĞIŞGİL ve diğer büyüklerimize hediyeleri takdim edilmiştir. Sayın Ahmet BAYSAL’ ın topluluğumuza yemek ve Çamlıca tepesi ziyareti jestinden sonra Seben’e dönüş yapılmıştır. Bu ziyaretimiz aynı misyon ile yola çıktığımız Ahmet BAYSAL’ ı ve diğer büyüklerimizi çok memnun etmiştir. Onların yüzlerini güldürmek ve hayır dualarını kazanmak; topluluğu tanıtmak; birebir sohbet etmek; samimi bir ortam oluşturmak topluluğumuzun da amaçlarını gerçekleştirerek memnun bir şekilde İstanbul’dan dönüşümüzü sağlamıştır.

Faaliyetlerimiz boyunca başta Müdürümüz Sayın Yrd. Doç. Dr. Macit DEMİRER olmak üzere bize destek veren, yanımızda olan, sponsorluk yapan, “gönüllülük ve yardımseverliği, iyi insan olabilme sanatını benimseyen” tüm öğrencilerimize, üniversite personelimize, Seben halkına ve Seben esnafına teşekkürü bir borç biliriz.

Sosyal Sorumluluk ve Duyarlılık Kulübü-SSDK

 

DUYURULAR

Top